Other News

by / on November 29, 2018 at 2:02 pm / in Genel

Piloti tregon se cili politikan i Kosovës u pshurr prej tutes kur aeroplani ka hyrë në Serbi (Video)

Piloti i cili ka dashur të mbesë anonim, por që ka prejardhje nga Mramori i Kosovës, ka thënë për Agjencinë tonë, se të gjithë politikanët kanë hyrë në një panikë të madhe, por ka qenë njëri prej tyre që edhe bukfallisht u pshurr prej tutes kukunews.net Edhe pse piloti fillimisht nuk donte që të përmndte emrin e politikanit pasi gazetarja […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 2:01 pm / in Genel

Shyhrete Behluli tregon për herë të parë pse nuk flet me Shkurte Fejzën (Pamje)

Këngëtarja Shyhrete Behluli ka treguar për herë të parë pse nuk flet me kolegen e saj, shoqen e dikurshme, Shkurte Fejzën. Raportet e tyre u zbehën aty kur Shyhrete Behluli ishte e pranishme kur Shkurte Fejza festoi 40 vjetorin e karrierës muzikore,shtype rekl,am dhe shiko videon. Në listën e personave që ajo kishte falenderuar në atë 40 vjetor nuk ishte […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 1:57 pm / in Genel

Gëzim i madh në familjen e Safete Mustafës, ja çfarë ka të re (Foto)

Ajo është shumë e njohur në estradë dhe shumë e kërkuar në dasma dhe ahengje, shkruan revista Kosovarja. Safete Mustafa ka dy vajza nga martesa e parë, Elsën dhe Donikën të cilat ngjajnë shuëm me të.Elsa sot ka ditëlindjen, me ç’rast e kanë uruar e gjithë familja. Ajo është rritur dhe bërë një vajzë jashtëzakonisht e bukur dhe me stil […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 1:55 pm / in Genel

Mihrije Braha tregon se kush ia dhuroi 1 milion dollarë për ta kaluar natën me të (Video)

Mihrije Braha, është njëra ndër këngëtaret e cila është shumë e kërkuar nëpër dasma dhe ahengje të ndryshme. Ajo së fundmi ka qenë e ftuar në edicionin festiv të emisionit Express Rozë, ku ka treguar shumë ngjarje që i kanë ndodhur. Se kush ka qenë personi që ia dhuroi 1 milion dollarë për ta kaluar natën me të e mësoni […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 1:54 pm / in Genel

E dhimbshme! Shikoni çka i ndodh kësaj familje nga Kosova (Pamje)

Shtëpia e familjes tetë anëtarëshe përfshihet nga zjarri. Është përfshirë nga zjarri shtëpia e viktimës mashkull K/Shqiptar, me ç’rast është djegur pullazi i shtëpisë. Njësitet policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë shuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale nuk ka të lënduar“, thuhet në njoftimin e Policisë,Por djaloshi qe po e shuan zjarrin i pikëlluar thotë qe […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 1:02 pm / in Genel

Reja e Adem Grabovcit, këndon në dasëm, Shikoni si e kall atmosferën (Video)

Edona, nusja e djalit te Adem Grabovcit ia ka marre mikrofonin Aurela Gaqes per te kenduar ne dasmen e saj.Nusja e Ngadhnjimit, i eshte bashkengjitur kengetares nga Shqiperia duke kenduar me te kengen “Skena para…”, shkruan Magazina.al Atmosfera eshte ndezur kur nusja me vello ka marre mikrofonin dhe ia ka thene kenges, nderkohe dhenderri Ngadhnjimi ka vallezuar shtype rekl,am dhe […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 4:57 am / in Genel

Zyrtare: Pa viza dhe kontratë pune, mundësia e re për tu vendosur në Gjermani (Video)

Për gjetjen e një vendi pune në Gjermani deri më tani kërkohej kualifikimi i caktuar apo diploma, pastaj kontrata, leja dhe viza për punë. Por me projekt-ligjin e ri, i cili akoma është në debatë publik në Gjermani pritet të ketë lehtësime të shumta. Me projektligjin e ri parashikohet një mundësi e re që i mundëson personave me kualifikimet e […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 4:39 am / in Genel

Përse u ndanë?! Seldi e thote troc arsyen e prishjes së fejesës me Mimoza Shkodrën (Video)

Do të ishte puntata e parë e spektaklit “Dance With Me” me 17 shtator, kur këngëtari Seldi Qalliu të konfirmonte ndarjen nga Mimoza Shkodra. “Jo nuk jemi më bashkë. Kështu paska qenë e shkruar.” – tha Seldi, e i vuri kapakun kësaj historie. Mirëpo shumë kohë ka kaluar, e ndërsa Mimoza Shkodra preferon të theksojë se është e lumtur në […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 4:37 am / in Genel

Ja 8 Truke për pastrimin e makinës më mirë se në lavazh, që çdo shoferi mirë duhet t`i dijë (VIDEO)

Ja 8 Truke për pastrimin e makinës më mirë se në lavazh, që çdo shoferi mirë duhet t`i dijë. Truqet për pastrimin e makinës: Pastrues natyror për tapicerinë, Përzieni uthull dhe sodë buke për të krijuar një pastë, pastaj aplikoni direkt në zonën problematike me një furçë dhëmbësh. Lëre të thahet plotësisht, pastaj fshijeni. Makina juaj do të duket si […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 4:36 am / in Genel

Policia e Kosovës tejkalon në vijë të plotë

Vetura e policisë teksa bën tejkalim, kalon mbi në një rrugë ku vija ndërprerëse është e plotë. Një veturë e Policisë së Kosovës ka thyer rregullat e komunikacionit në vend. Në një fotografi të siguruar nga KALLXO.com shihet një veturë e policisë teksa bën tejkalim në një rrugë ku vija ndërprerëse është e plotë $htype relamen meposhte dhe shiko videon […]

Read more ›