Genel

by / on November 29, 2018 at 6:35 pm / in Genel

Ajo na e ka mbajtur gjithmonë të fshehur, por ja sa vite diferencë ka Alketa Vejsiun me bashkëshortin

Është një nga personazhet publikë më të njohur në Shqipëri, por Alketa Vejsiu ka ditur ta ruajë me fanatizëm jetën e saj private. Ndërkohë që në internet nuk qarkullon as edhe një foto e vetme familjare e moderatres së njohur (të paktën asnjë ku të dallohen fytyrat) dhe një gjë e tillë sigurisht që ka shtuar edhe kuriozitetin e publikut […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 6:34 pm / in Genel

Keshtu po e festojne Shqipetaret e turqise Diten e flamurit (PAMJE)

NGA KREMTIMI I “28 NËNTORIT-DITA E FLAMURIT” NË ANKARA E ORGANIZUAR NGA AMBASADA E REPUBLIKËS SË SHQIPERISË NË ANKARA. Ushtarakët shqiptarë qË studjojnË nË shkollat ushtarake Turke 4HTYPE RELAMEN MEPOSHTE DHE SHIKO VIDEON SE SI PO E FESTOJNE DITEN E FLAMURIT SHQIPTARET QE JETOJNE NE TURQI ATA ENDE NUK I KAN HARRUAR ADETET SHQIPTARE VELLET E SIDOMOS KULTUREN SHIKO VIDEON […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 6:21 pm / in Genel

Motrat Mustafa zihen në emision Safetja i thotë Sahides hec moi une tkom mesu me këndu (PAMJE)

Janë dy nga artistet më të komentuara në shtypin rozë. Fjala është për këngëtaret nga Mushtishti, motrat Mustafa të cilat pëlqehen mjaft shumë nga publiku, shkruan lajmi.net. Ato kanë qenë të ftuara në emisionin “Mirage”, që është prodhim i lajmi.net, ku përveç projekteve flasin për raportet që kanë mes vete por ato brenda emisionit duke folur per kariere zihen mes […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 5:53 pm / in Genel

A do e zgjedhim sonte kete nusen me te bukur shqiptare (PAMJE)

Sonte kemi pranuar shume foto te nuseve shqiptare me xhamadana dhe me kemisha,me veshje te adeteve tona shqiptare por ne kemi perzgjedhur nga ato me te bukurat ku edhe sonte do votojme dhe do e perzgjedhim me te ukurun nuse shqiptare $htype relamen meposhte dhe shik fotografite me rradhe dhe jep nr qe ka cdo nuse ne foto voto edhe […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 5:38 pm / in Genel

Fqinjët çuditen me ngjarjen, thonë se hajni i vrarë në Veternik ishte djalë i mirë

Fqinjët e Kujtim Krasniqit që u vra në Veternik kanë thënë se janë çuditur kur kanë marrë vesh për lajmin, duke u deklaruar se e njohin 42-vjeçarin si djalë të mirë. Express gjatë ditës ka qëndruar në fshatin Makovc të Prishtinës dhe ka marrë rrëfimin e familjes Fshatit Makovc të komunës së Prishtinës gjatë ditës së enjte ia kishin mësyrë […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 4:51 pm / in Genel

Motrat Mustafa flasin për raportet që kanë me artistet e estradës

Janë dy nga artistet më të komentuara në shtypin rozë. Fjala është për këngëtaret nga Mushtishti, motrat Mustafa të cilat pëlqehen mjaft shumë nga publiku, shkruan lajmi.net. Ato kanë qenë të ftuara në emisionin “Mirage”, që është prodhim i lajmi.net, ku përveç projekteve flasin për raportet që kanë me artistet e tjera por shikojeni se cili nga Meshkujt e estrades […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 2:09 pm / in Genel

Miku i madh i Shqiptarëve ‘dridhë’ Serbinë me deklaratë për Kosovën (Video)

I konsideruar si miku i shqiptarëve, ish-presidenti i Kroacisë Stjepan Mesiç ka folur për regjimin e egër të “kasapit” të Ballkanit, Sllobodan Millosheviqit.Për ish-presidentin kroat, synimi i tij ka qenë zgjerimi i kufijve dhe përmes kësaj donte të krijonte Serbinë e Madhe. “Sot e pranoj këtë dekoratë për atë që kam bërë, por edhe për atë që më duhet të […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 2:07 pm / in Genel

‘Nuk mund të bëheshim me fëmijë dhe…’, Seldi befason me deklaratën pas ndarjes

seldi dhe Mimoza vazhdojnë të jenë shumë të përfolur pas ndarjes së tyre. Para disa javësh këngëtari Seldi Qalliu e pranoi se i kishte dhën fund lidhjes me të fejuarën e tij, Mimoza Shkodrën. I ftuar në ‘thumbin e kësaj të shtune, ai do të tregojë disa detaje të tjera lidhje me shkaqet që i çuan në këtë vendim. ‘Nuk […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 2:06 pm / in Genel

E Tuprshme: Drejtori Shqiptar i spitalit ia heq shamitë grave që punojnë aty..(PAMJE)

Bashkim Ismaili, drejtor i spitalit të gjinekologjisë në Çair vazhdon kryen një veprim të qëlluar duke mos lejuar femrat me shami të punojnë në spital.Ky është një hap i qëlluar në parandalimin e turqizimit dhe arabizimit të shqiptarëve në Maqedoni. Shqiptarët në Maqedoni çdo ditë e më shumë janë duke u asimiluar në kulturën turke si pasojë e ndikimit turk […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 2:02 pm / in Genel

‘Çmendet’ Kallashi , Shikoni çka poston tani ajo! (Pamje)

Kallashi dhe Xhesika Ndoj po punojnë për të sjellë një këngë të dyja së bashku. E ndërsa punimet vijojnë Kallashi na bën një ‘tur’ nëpër trupin e saj duke treguar asetet e saj, ndërkohë që fansat nuk janë kursyer në komente negative. Vajzat duket se e kanë marrë shumë seriozisht karrierën muzikore, por nuk kanë lënë pas dore as ekspozimin […]

Read more ›