• Jovanoviq: Kosova nuk mund të humbet dy herë

  Jovanoviq: Kosova nuk mund të humbet dy herë

  “Disa kilometra katrorë më pak ose disa kilometra më shumë nga kjo anë ose nga ana tjetër e kufirit, është triviale në raport me atë që mund të ndodhë nëse e humbim paqen”, ka vlerësuar kryetari i Partisë Liberale Demokratike (LDP) Çedomir Jovanoviq duke komentuar debatet aktuale rreth zgjidhjes së problemit Kosovë – Serbi. Jovanoviq, siç përcjell FoNet, ka thënë […]

 • Kulmi budallakisë! ‘Harrone’ Linda Morinën, nga gëzimi për vëllaun hyp në kulmin e shtëpisë

  Kulmi budallakisë! ‘Harrone’ Linda Morinën, nga gëzimi për vëllaun hyp në kulmin e shtëpisë

  Një grua ka bërë një vallëzim interesant në dasmën e vëllaut të saj. Nga gëzimi i madh ajo ka hipur mbi kulmin e shtëpisë duke vallëzuar e kënduar shtype rekl,am dhe shiko videon. Si mendoni ju,a eshte e drejt qe te behet kjo gje? Ky është ndoshta rasti i parë që dikush bën një gjest të tillë

 • Për të qeshur! Ja çfarë bisedojnë shqiptarët pasi e vizitojnë dikë në spital

  Për të qeshur! Ja çfarë bisedojnë shqiptarët pasi e vizitojnë dikë në spital

  Për të qeshur! Ja çfarë bisedojnë shqiptarët pasi e vizitojnë dikë në spital Miran Ramadani është një ndër vlogerët më aktual që në vazhdimësi po bën skena të ndryshme me karakter humoristik për të gjithë përcjellsit e tij në rrjete sociale. Ai këtë herë siç e do zakoni dhe siç bëjnë edhe shumë vlogerë të tjerë shqiptarë ka përshkruar një […]

Other News

by / on November 29, 2018 at 7:13 pm / in Genel

EKSKLUZIVE: Shitet urgjent BMW 320d, cmimi 3500euro, viti 2008 ja detajet

EKSKLUZIVE: Shitet urgjent BMW 320,2103, cmimi 5500euro, ja detajet…full M-packet abs, klima tronic, fellne 17, asr, esp, xdrive, blue motion, 4 motion vetura eshte shume ruajshme, posedon librezen e servisimit, nuk ka asnje problem, shitet urgjent për arsye financiare, poashtu ju sjellim edhe videon se si duket vetura, $htype relam dhe shiko videon.

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 7:11 pm / in Genel

Përfitoi 420 Mijë Franga ‘Gratis’, Burgoset Shqiptari Në Zvicër

Në kohën kur Zvicra përgatitet të votojë në referendumin mbi survejimin e personave të dyshuar për keqpërdorim, një përkrahja e madhe vjen nga vendimi i Gjykatës zvicerane, që ka rikonfirmuar dënimin e një shqiptar.Për t’u shpallur i pafajshëm, shqiptari theksoi se momentalisht trajtohet te 13 mjekë dhe se pi 13 tableta në ditë. Avokati i tij gjithashtu e mbron, duke […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 7:10 pm / in Genel

Bleona kapet me gazetarin: Do të ta fus një shpullë surratit (Video)

Bleona Qereti di si ë jetë në qendër të vëmendjes.Së fundmi pas një kohe që ishte larg vëmendjes së medias, ajo ka vendosur që të rikthehet aty. Ajo me sa duket ka ngelur e pakënaqur në lidhje me një artikull të njërës prej mediave kosovare në lidhje me dëshirën e saj për famë ndërkombëtare $htype relam dhe shiko videon.

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 7:07 pm / in Genel

E rende Aksi’dentohet autobusi me mergimtare duke ardhur ne Kosove (PAMJE)

LAJM SHOKUES: Tragjike, aksidentohet autobusi, 23 shqiptarë të plagosur rëndë….Të paktën 23 persona shqiptarë janë të plagosur rëndë pasi një autobus ra nga një shkëmb. Sipas të dhënave aksidenti ndodhi pasi shoferi humbi kontrollin dhe u përplas me barrierën ndarëse, duke përfunduar në anën tjetër të rrugës, kamerat e rruges e kan kapur momentin kur ndodhi aksidenti, ju sjellim këto […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 7:05 pm / in Genel

Për tri vite punë, kjo grua e transkriptoi komplet Kur’anin në fije të holla mëndafshi

Artistja 33-vjeçare nga Azerbajxhani, Tünzale Memmedzade, kaloi 3 vite duke e shkruar Kur’anin në fije të holla mëndafshi transparent me material të lëngshëm të përbërë nga ari dhe argjendi, transmeton Korrespodenti.Memmedzade thotë se e filloi këtë iniciativë pasi që Kur’ani ishte transkriptuar në materiale të ndryshme, por që mungonte transkriptimi i librit të shenjtë të myslimanëve në mëndafsh. Ajo mori […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 7:04 pm / in Genel

Me fustan të zi e provokues, Dhurata shfaqet shfaqet joshëse

Dhurata Ahmetaj është ndër këngëtaret më të dashura për për publikun.Ajo njihet si një femër elegante, e këtë e dëshmon në ҫdo paraqitje të saj, shkruan ORAinfo. Edhe Dhurata është mjaftë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar disa foto ku shfaqet e veshur me stil. E veshur me fustan të të zi e […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 6:58 pm / in Genel

Modelja e famshme nuk përmbahet, i del maja e gjoksit

Modelja e njohur, Emily Ratajkowski si gjithmonë vë në pah bukurinë e saj. Emily u bë e famshme pasi tregoj bukurinë e saj mbresëlënëse në videoklipin e këngës “Blurred Lines” të Robin Thicke.Dhe që nga atëherë modelja po vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes, si në projekte të ndryshme apo argëtime personale. Ajo nuk heziton asnjëherë të zhvishet, gjithmonë […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 6:44 pm / in Genel

“KJO ËSHTË KOSOVA SOT” , kryeministri Haradinaj kërkon ta shpërndani këtë video

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka postuar në rrjetin social në Facebook një video me titull “Kjo është Kosova sot”. Videon Haradinaj e ka komentuar përveç në gjuhën shqipe edhe në gjuhën serbe dhe angleze. Në fund Haradinaj ka lutur të gjithë që ta shpërndajnë video klipin që e ka punuar Ministria e Tregtisë dhe Industrisë. Postimi i Haradinajt: KJO […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 6:41 pm / in Genel

Pasi e puthi Roza Latin, Fero iu “gjuhet” live prezantueses kosovare

Reperi i njohur nga Gjilani Fero, kishte bërë bujë së fundmi kur në emisionin “Why Not” ishte puthur me prezantuesen nga Shqipëria, Roza Lati.Fero i cili ka shpërthyer me këngët e tij duket se e ka në ADN, t`i ngacmoi prezantueset shqiptare, shkruan Albanien Show Interpretuesi i hitit “Mamacita” ka qenë i ftuar tek emisioni “WAZZUP” i cili transmetohet në […]

Read more ›
by / on November 29, 2018 at 6:36 pm / in Genel

Çfarë po kërkon Fifi në këngën e Florit, shihni pamjet

Flori Mumajesi dhe Bruno sapo e kanë publikuar këngën e re. ‘Ja ke bo vetes’ titullohet projekti më i ri muzikor nga Flori Mumajesi dhe Bruno e cila u mirëprit nga publiku, shkruan lajmi.net. Kënga erdhi në vesionin audio, pa videoklip por si duket dyshja nuk do ta lënë me kaq dhe kanë menduar diçka më speciale për fansat. Lajmi.net […]

Read more ›